100 відгуків
+380 (96) 650-97-40
Інтернет-магазин товарів для здоров'я та краси - Promed

Не ризикуйте з діабетичною стопою

Не ризикуйте з діабетичною стопою
Використовуйте спеціальний догляд і знижуйте ризики Цукровий діабет створює багато проблем і викликає додаткові ускладнення. Однак їх можна тримати під контролем, якщо дотримуватися спеціальний догляд.         Щоб зменшити ризик діабетичної полінейропатії, слідуйте цим простим правилам Поняття самоконтролю, давно вже не включає в себе, тільки контроль рівня глюкози крові, але й такі важливі поняття, як дієта, своєчасне відвідування подолог, організація і дотримання графіка фізичних навантажень, підбір і щоденне використання спеціалізованої взуття для діабетиків. Одним з найбільш складних і важких ускладнень цукрового діабету є діабетична полінейропатія. При цьому ускладненні порушується кровопостачання тканин, а також пошкоджуються нервові волокна. Як наслідок — порушення живлення тканин , зниження больової, температурної, тактильної , вібраційної чутливості в нижніх кінцівках. Правило #1 Ноги потребують правильного догляду Щодня мийте ноги і обережно (не розтираючи) витирайте їх.
Змащуйте ноги спеціальним кремом для попередження сухості шкіри ( крім міжпальцевих проміжків).
Щодня оглядайте ноги, щоб вчасно виявити пухирі, порізи, подряпини і інші пошкодження.
Не піддавайте ноги впливу дуже високих і дуже низьких температур. Воду в ванній спочатку перевіряйте рукою, щоб переконатися, що вона не дуже гаряча.
Якщо ноги мерзнуть ночами, надягайте теплі шкарпетки.
Не користуйтеся грілками або іншими гарячими предметами.
Щодня оглядайте своє взуття — не потрапили в неї сторонні предмети, не порвана чи підкладка.
Ніколи не надягайте взуття на босу ногу. Використовуйте спеціальні шкарпетки для діабетиків.
Ніколи не носіть сандалі чи босоніжки з ремінцем, який проходить між пальцями.
Ніколи не ходіть босоніж і, тим більше, гарячої поверхні (наприклад, влітку по піску). Ходьба без взуття небезпечна з−за значного підвищення тиску на підошву стопи.
Вдома не рекомендується ходити в тапочках з дуже тонкою підошвою.
Якщо на ногах з'явилися тріщини або садна , зверніться за консультацією до лікаря кабінету діабетичної стопи.
Правило #2 Носити правильне взуття До останнього часу дуже мало уваги приділялося ролі ортопедичного взуття в профілактиці і лікуванні діабетичної полінейропатії. За даними статистики, до розвитку трофічних виразок при ЦД у 33% випадків призводить носіння тісного і незручного взуття. Якщо пацієнт носив спеціалізовану взуття не менше 80% від вимірюваної активності , ризик рецидивів виразок стопи з залишав 25,7% порівняно з 47,8% ( при носінні звичайного взуття). Спеціалізована взуття знижує тиск на стопу на 30%. Рекомендації IWGDF 2015 рік ( Міжнародна робоча група з діабетичній стопі) Правило #3 Контроль рівня глюкози в крові В основі профілактики діабетичної полінейропатії лежить контроль рівня глюкози в крові. Важлива не тільки глікемія натщесерце , але і через 2 години після їжі. Нагадаємо норми натщесерце до 6, 1 ммоль /л, через 2 години до 7, 8 ммоль /л. Ваші цільові показники можуть відрізнятися від прийнятих норм, залежно від віку, наявності супутніх захворювань. Свої цільові показники Ви погоджуєте з лікарем ендокринологом і обов'язково ведете щоденник самоконтролю.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner